17 yaşındaki liseli kızdan, teyze kızına dava: Cinsel istismara uğradım

Olay, 2021 yılının aralık ayında lise öğrencisi D.V.’nin sohbet ettiği rehberlik öğretmenine küçükken yaşadıklarını anlatması ile ortaya çıktı. Öğrencinin anlatımına göre, annesinin teyzesinin kızı olan A.B. (28) kendisini 4 yaşından 11 yaşına kadar istismar etti. Rehberlik servisindeki görüşmede ortaya çıkan olay sonrası soruşturma başlatıldı.

“11 YAŞINA KADAR CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIM”

D.V., çocuk izleme merkezinde verdiği ifadede, 4-5 yaşındayken A.B.’nin evine gittiğini, 11 yaşına kadar her gittiğinde cinsel istismara uğradığını söyledi. Akrabası kadının kendisine yaptıklarını yaşı ilerleyince anladığını söyleyen D.V., bu olayın psikolojisini bozduğunu ve hala kendisini toparlayamadığını anlattı.

“ABLA KARDEŞ İLİŞKİMİZ VARDI”

A.B. hakkında ‘zincirleme suretiyle 12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı’ suçundan dava açıldı. Soruşturma kapsamında tanıkların ifadesi de alındı. A.B., şikayetçi olan D.V. ile abla kardeş ilişkisi olduğunu, kendisiyle evde birçok kez vakit geçirdiğini belirterek, suçlamaları kabul etmedi.

Liseli kızdan, teyze kızına dava: Evine her gittiğimizde cinsel istismara uğradımAv. Ayşegül Aydoğan

“BU DAVA ANNE BABALARA EMSAL NİTELİĞİNDE OLMALI”

Erzurum Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmayı takip edeceklerini belirten UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkan Danışmasını Av. Ayşegül Aydoğan şunları söyledi: “UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği olarak aralık ayında ailenin bize ihbarda bulunması üzerine, söz konusu istismar vakasını öğrendik. Gönüllü avukatlarımızla birlikte ailenin yapmış olduğu hukuki başvuruları, çocuğumuzun çocuk izlem merkezinde vermiş olduğu ifadeleri, ailenin ve sanığın ifadelerini inceledikten sonra davada yer almaya karar verdik. Çocuğumuz kahraman bir şekilde başına gelen olayı anlatmıştır. 11 yaşına dek mütemadiyen istismara uğradığını korkmadan anlatan çocuğumuz da, olayı ortaya çıkaran rehber öğretmenimiz de, çocuğumuzun arkasında duran ailesi de her biri birer kahramandır. Bu dava anne babalara emsal niteliğinde olmalı. Çünkü çocuklarımızı tamamen iyi niyetle dahi komşumuza, akrabamıza bırakmamamız gerektiğini gözler önüne sermekte. Çocukları korumak hepimizin görevi, sonuna dek çocuğumuzun ve ailesini yanında olacağız.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.